اخبار

.

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث مرکز فوق تخصصی پرتودرمانی خرمشهر با حضور مسئولان شهری و معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وبدا از خرمشهر، این پروژه در سالگرد افتتاح مرکز شیمی‌درمانی بیمارستان خرمشهر که باهمت خیرین در این شهرستان افتتاح‌شده بود، آغاز به کار کرد و قرار است مراحل احداث و تجهیز این مرکز با کمک خیرین انجام شود.

محمد جامه‌دار پور مدیرعامل موسسه خیریه پرتو امید و از بانیان احداث مرکز پرتودرمانی در رابطه با این مرکز توضیح داد: مساحت مرکز 610 متر است و قرار  است در دوطبقه احداث شود.

وی اعتبار برآورد شده برای اجرای این پروژه را 18 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: اعتبارات اجرای پروژه به‌طور کامل از محل کمک‌های خیرین تأمین می‌شود.

جامه‌دار پور به تجهیز مرکز نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های تخصصی پیش‌بینی‌شده برای این مرکز از کشور آلمان سفارش داده‌ شده‌اند که بخشی از این دستگاه‌ها خریداری‌شده و قرار است پس از بهره‌برداری نصب شوند.

این خیر افزایش ابتلا به سرطان در پی جنگ‌های عراق را هدف احداث مراکز شیمی‌درمانی و پرتودرمانی در خرمشهر دانست و توضیح داد: خرمشهر سرزمین سوخته است که به دلیل هم‌جواری با عراق از برخی مشکلات این کشور نیز متأثر می‌شود و در زمان حملات دنیای استکبار به عراق که در این حملات از سلاح‌های ممنوعه هم استفاده‌ شده بود که به‌کارگیری این سلاح‌ها تا شعاع 50 متر می‌رسد بر خرمشهر نیز تأثیر گذاشت.

وی افزود: بنا به گزارش علوم پزشکی تأثیر سلاح‌های ممنوعه عامل افزایش سرطان شده است که باعث شد به فکر درمان باشیم.

جامه‌دار پور در ادامه از کمبود پزشک متخصص به‌عنوان یکی از مشکلات واحد درمانی سرطان در خرمشهر یادکرد و گفت: کمبود نیروی درمانی یکی از مشکلات مرکز شیمی‌درمانی و پرتودرمانی خرمشهر است که تنها یک پزشک روز چهارشنبه به ویزیت بیماران می‌پردازد و با وجود معرفی پزشک متخصص خون و آنکولوژی اطفال دیگری به دانشکده علوم پزشکی آبادان، این دانشکده بعد از گذشت 6 ماه هنوز با آن موافقت نکرده است و مجوز آغاز به کار را صادر نکرده است.

فرشید بهشتی معاون توسعه و مدیریت منابع دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سعی همه از رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان تا تیم دفتر فنی، درمان و سایر بخش‌ها بر این است که این پروژه به‌سرعت و با جدیت به اتمام برسد.


بیشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 137149
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19028139 تعداد بازديد زيرپورتال: 171655 اين زيرپورتال امروز: 201 سایت در امروز: 6748 اين صفحه امروز: 183