دوشنبه 5 خرداد 1399  
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار

1399/2/13 شنبه

دستگاه اسکنر حرارتي در فرودگاه آيت الله جمي آبادان نصب و راه اندازي شد..

.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: به منظور سهولت در پایش مسافران ورودی به آبادان در شرایط کرونایی، دستگاه اسکنر حرارتی (تب سنج) در پایش مسافران ورودی به آبادان در محل فرودگاه آبادان نصب و بهره‌برداری از آن آغاز شد.

دکتر نجمه آقامیری با اشاره به هزینه کرد 160 میلیون تومانی دانشکده علوم پزشکی آبادان برای خرید این دستگاه، اظهار کرد: با توجه به انجام مراودات با سایر نقاط کشور و اهمیت بیماریابی و کنترل بیماری کووید 19 در منطقه با هدف قطع زنجیره انتقال موضوع خرید، نصب و راه اندازی دستگاه اسکنر حرارتی ضرورت یافت.

وی افزود: از همان روزهای ابتدای شیوع بیماری کووید 19 در منطقه، تمامی مبادی ورودی شهر آبادان از جمله فرودگاه تحت کنترل نهادهای بهداشتی و سلامت قرار گرفت که در مرحله نخست، کار تب سنجی و غربالگری به شکل دستی انجام می شد.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان تصریح کرد: این دستگاه، از پیشرفته‌ترین دستگاه‌هایی است که بهترین فرودگاه‌های کشور نیز برای غربالگری از آن استفاده می‌کنند.

به گفته آقامیری با وجود دستگاه اسکنر حرارتی دیگر نیازی به تب سنجی به صورت دستی و مواجهه چهره به چهره وجود ندارد زیرا اپراتور مربوطه می‌تواند کار غربالگری مسافران ورودی به فرودگاه را به صورت سیستماتیک انجام دهند.

وی گفت: در روند پایش مسافران توسط دستگاه اسکنر حرارتی، پس از تشخیص مسافران دارای علامت (تب بالا) کار درمان آنان توسط کارشناسان بهداشتی دنبال می‌شود.

وی یادآور شد: از آنجائیکه فرودگاه آبادان بین‌المللی است و پروازهای خارجی و داخلی مختلفی در آن انجام می‌شود لذا در دوران پساکرونا این دستگاه که جزیی از استانداردهای هر فرودگاه به شمار می‌رود می‌تواند اعتبار بخشی منطقه را نیز افزایش دهد.

رئیس مرکز بهداشت آبادان گفت: دستگاه اسکنر حرارتی دارای قدرت تشخیص 100 درصدی است و sensitive  آن نسبت به دیگر دستگاه‌های تب‌سنجی دستی، بسیار بالاتر است.

..
آرشیو
بیشتر
نسخه قابل چاپ