دوشنبه 5 خرداد 1399  
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار

1398/12/26 دوشنبه

سی‌تی‌اسکن بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر رسما آغاز به کار کرد..

.

با رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از کرونا، آیین بهره‌برداری از دستگاه پیشرفته سی‌تی‌اسکن بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر محقق شد .

با رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از کرونا، آیین بهره‌برداری از دستگاه پیشرفته سی‌تی‌اسکن بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر محقق شد

به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان، دکتر شکراله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در حاشیه بهره‌برداری رسمی از دستگاه یادشده اظهار کرد: در شرایط کنونی بهره‌برداری از این دستگاه 16اسلایس پیشرفته با توجه به اینکه انجام سی‌تی از اقدامات اولیه غربالگری بیماران کرونا می‌باشد، بسیار مهم و قابل ملاحظه است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر دارای قابلیت‌های منحصر به فردی است، بیان کرد: این دستگاه محدودیت وزنی ندارد و در کمترین زمان ممکن و در عرض 3تا 5ثانیه کلیشه‌های سی‌تی را انجام می‌دهد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام آنژیوگرافی عروقی محیطی را از دیگر قابلیت‌های این دستگاه جدید برشمرد و افزود: دستگاه یادشده با کیفیت بالای تصویر جایگزین سی‌تی‌اسکن قبلی خرمشهر شد.

وی همچنین هزینه نصب، راه‌اندازی و لوازم جنبی این دستگاه را حدود 3میلیارد تومان عنوان کرد.

این دستگاه پیشرفته به دلیل رعایت موازین بهداشتی در شرایط کنونی، تنها با حضور دکتر حیدری، فرماندار ویژه خرمشهر، دکتر سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان و دکتر موسوی، مدیر بهداشت و سلامت منطقه آزاد اروند، با رعایت اصول پیشگیری از ویروس کرونا به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

.
.
آرشیو
بیشتر
نسخه قابل چاپ